oświetlenie biurowe

Pozostałe tematy, ciekawostki, rozmaitości. Miszmasz dla każdego, dołącz do nas!
Awatar użytkownika
ildefons_70
Posty: 0
Rejestracja: 14 sie 2021, 10:46

oświetlenie biurowe

Post autor: ildefons_70 »

Oprawy, oświetlenie biurowe, awaryjne - szukam sprawdzonego i naprawdę solidnego dostawcy. Zależy mi na wyborze, więc fajnie jakby miał w katalogu różnych producentów, lub możliwość zaprojektowania rozwiązań pode mnie. Polecicie kogoś takiego?
magic88

Re: oświetlenie biurowe

Post autor: magic88 »

Z tego co ja zauważyłam to całkiem korzystne oferty ze swojej strony ma do zaoferowania iluve.com/ U nich możecie kupić żyrandole do jadalni, które są dekoracyjne i dobrze jednak oświetlają wnętrze. Ale również i możecie znaleźć takie lampy, które są bardziej minimalistyczne, klasyczne. Wszystko w zależności od waszych potrzeb.
karonoko5556

Re: oświetlenie biurowe

Post autor: karonoko5556 »

Oświetlenie biurowe powinno być tak zaprojektowane, aby zapewnić komfort pracownikom, nie powodować zmęczenia oczu i umożliwiać wydajną pracę. Ostatnio w gazetce lidla widziałem fajne oświetlenie. Oto kilka porad dotyczących oświetlenia biurowego:

Jasność: Oświetlenie biurowe powinno być na tyle jasne, aby umożliwić wygodne czytanie i pracę przy komputerze. Zalecana jasność to około 500-700 luksów.
Rozproszenie światła: Unikaj oświetlenia biurowego, które emituje oślepiające refleksy na ekranie monitora lub innych powierzchniach. Dobrym rozwiązaniem są lampy biurkowe z matowymi kloszami lub oświetlenie sufitowe z przysłonami.
Temperatura barwowa: Oświetlenie biurowe powinno mieć temperaturę barwową zbliżoną do światła naturalnego, czyli około 5000-6500 K. Dzięki temu kolorystyka dokumentów, ekranów komputerów i telefonów będzie wyglądała naturalnie.
Optymalna wysokość: Lampy biurkowe powinny być ustawione na wysokości około 40-50 cm nad biurkiem, a oświetlenie sufitowe powinno być ustawione na wysokości 2,5-3 metrów.
Energooszczędność: Warto zainwestować w oświetlenie biurowe LED, które zużywa mniej energii niż tradycyjne żarówki, a także mają dłuższą żywotność.

Pamiętaj, że oświetlenie biurowe powinno być odpowiednio dostosowane do warunków w pomieszczeniu i preferencji pracowników, a także spełniać wymagania przepisów BHP.
ODPOWIEDZ