Bez kategorii

Jak sformatować laptopa bez płyty? Poradnik

• Zakładki: 1


Formatowanie laptopa bez płyty to proces polegający na usunięciu wszystkich danych z dysku twardego i przywróceniu systemu operacyjnego do stanu fabrycznego. Jest to często konieczne, gdy laptop jest zainfekowany wirusem lub ma inne problemy techniczne. Formatowanie laptopa bez płyty może być wykonane za pomocą narzędzi dostarczonych przez producenta lub za pomocą narzędzi dostarczonych przez system operacyjny. W niniejszej instrukcji opisano, jak sformatować laptopa bez płyty.

Jak sformatować laptopa bez płyty – krok po kroku.

1. Przed rozpoczęciem procesu sformatowania laptopa należy upewnić się, że wszystkie ważne dane zostały zapisane na innym nośniku danych, takim jak dysk twardy lub pamięć USB.

2. Następnie należy włożyć płytę instalacyjną systemu operacyjnego do napędu optycznego laptopa. Jeśli nie posiada się takiej płyty, można ją pobrać ze strony internetowej producenta systemu operacyjnego.

3. Następnie należy uruchomić laptopa i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby przejść do menu ustawień BIOS-u. W tym celu należy wcisnąć klawisz funkcyjny (np. F2 lub Delete), który różni się w zależności od modelu laptopa.

4. Po wejściu do BIOS-u należy ustawić opcje bootowania na napęd optyczny i zapisać ustawienia przyciskiem F10 lub innym klawiszem funkcyjnym (w zależności od modelu laptopa).

5. Po tym komputer automatycznie uruchomi się z płyty instalacyjnej i pojawi się ekran instalacji systemu operacyjnego, na którym trzeba postępować według instrukcji na ekranie, aby sformatować dysk twardy laptopa i zainstalować system operacyjny.

Jak zresetować system operacyjny na laptopie bez płyty.

Aby zresetować system operacyjny na laptopie bez płyty, należy wykonać następujące czynności:

1. Uruchomić laptopa i przejść do ustawień systemu.

2. Wybrać opcję „Zaawansowane opcje startowe” lub „Ustawienia naprawy”.

3. Wybrać opcję „Odinstaluj system operacyjny” lub „Napraw system operacyjny”.

4. Postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zresetować system operacyjny.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne laptopa bez płyty

Aby przywrócić ustawienia fabryczne laptopa bez płyty, należy wykonać następujące czynności:

1. Uruchom laptopa i podczas wyświetlania się ekranu startowego naciśnij kombinację klawiszy odpowiednią dla Twojego systemu operacyjnego. W przypadku Windows 10 jest to kombinacja klawiszy „Windows + I”.

2. Wybierz opcję „Aktualizacja i zabezpieczenia”, a następnie „Opcje odzyskiwania”.

3. Wybierz opcję „Uruchom ponownie i przywróć ustawienia fabryczne”, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Podsumowując, można sformatować laptopa bez płyty, korzystając z narzędzi dostarczanych przez producenta systemu operacyjnego. Można to zrobić, wykonując kilka prostych kroków, takich jak pobranie i uruchomienie narzędzia do formatowania dysku twardego lub użycie opcji odnowienia systemu operacyjnego. W obu przypadkach należy upewnić się, że wszystkie ważne dane zostały wcześniej zapisane na innym nośniku.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
4 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *