Bez kategorii

Jak włączyć WiFi w Windows 8?

• Zakładki: 1


Wprowadzenie:

Włączenie Wi-Fi w komputerze z systemem Windows 8 jest bardzo proste. Można to zrobić za pomocą kilku prostych kroków. Przede wszystkim należy upewnić się, że karta sieciowa Wi-Fi jest poprawnie podłączona do komputera. Następnie należy otworzyć Panel sterowania i przejść do sekcji „Sieci i Internet”. Tam można znaleźć opcję „Ustawienia Wi-Fi”, gdzie można włączyć lub wyłączyć połączenie Wi-Fi. Po włączeniu połączenia Wi-Fi można teraz przeszukać dostępne sieci bezprzewodowe i połączyć się z odpowiednią siecią.

Jak skonfigurować sieć Wi-Fi w systemie Windows 8?

Aby skonfigurować sieć Wi-Fi w systemie Windows 8, należy wykonać następujące kroki:

1. Otwórz Panel Sterowania i przejdź do sekcji „Sieci i Internet”.

2. Kliknij „Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi”.

3. Wybierz sieć, do której chcesz się połączyć, a następnie kliknij „Połącz”.

4. Jeśli wymagane jest hasło, wpisz je i kliknij „OK”.

5. Po pomyślnym połączeniu z siecią Wi-Fi powinieneś zobaczyć informację o tym, że jesteś połączony z daną siecią bezprzewodową.

Jak włączyć i skonfigurować sieć Wi-Fi w systemie Windows 8?

Aby włączyć i skonfigurować sieć Wi-Fi w systemie Windows 8, należy wykonać następujące kroki:

1. Otwórz Panel Sterowania. Można to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę Start lub przytrzymując klawisz Windows i wybierając opcję Panel Sterowania.

2. Kliknij pozycję Centrum sieci i udostępniania.

3. Wybierz pozycję Zmień ustawienia adaptera.

4. Kliknij dwukrotnie na pozycję Wi-Fi, aby otworzyć okno Ustawienia sieci bezprzewodowej.

5. Włącz opcję Włącz sieć bezprzewodową (jeśli jest wyłączona).

6. Wybierz sieć, do której chcesz się połączyć, a następnie kliknij Połacz.

7. Jeśli jest to sieć zabezpieczona hasłem, będzie wymagane podanie hasła do jej dostarczenia. Po podaniu hasła system Windows 8 powinien automatycznie połaczyć się z takim punktem dostepu Wi-Fi i skonfigurować go dla Ciebie.

Poradnik: jak włączyć i skonfigurować sieć Wi-Fi w systemie Windows 8?

Konfiguracja sieci Wi-Fi w systemie Windows 8 jest bardzo prosta. Aby ją włączyć, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

1. Przejdź do ekranu Start i kliknij ikonę Ustawienia.

2. Wybierz opcję Wi-Fi i upewnij się, że jest ona włączona. Jeśli nie, kliknij przycisk Włącz, aby aktywować sieć bezprzewodową.

3. Po włączeniu sieci Wi-Fi pojawi się lista dostępnych sieci bezprzewodowych. Wybierz swoją sieć i kliknij przycisk Połącz.

4. Jeśli Twoja sieć jest zabezpieczona hasłem, pojawi się okno dialogowe, w którym będziesz musiał je wprowadzić. Wpisz hasło i kliknij przycisk Połącz, aby połączyć się z siecią bezprzewodową.

5. Gdy połaczenie zostanie nawiązane, możesz używać swojej sieci Wi-Fi do surfowania po Internecie lub do innych celów.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z konfiguracją lub łaczeniem siê z sieci¹ Wi-Fi, skontaktuj siê ze swoim dostawca us³ug internetowych lub sprzedawca sprzêtu bezprzedowego dla pomocy technicznej lub dodatkowej informacji na temat ustawienia Twojej sieci Wi-Fi w system Windows 8

Podsumowując, włączenie Wi-Fi w komputerze z systemem Windows 8 jest bardzo proste. Wystarczy otworzyć Panel sterowania, przejść do sekcji „Sieci i Internet” i kliknąć „Połącz się z siecią bezprzewodową”. Następnie należy wybrać sieć, do której chcemy się połączyć, a system Windows 8 automatycznie połączy nas z nią.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
0 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *