Bez kategorii

Jak zrobić screen na laptopie? | Poradnik

• Zakładki: 1


Screen to obraz wyświetlany na ekranie komputera. Można go zrobić na laptopie, aby uzyskać zrzut ekranu. Zrobienie screena jest proste i można to zrobić w kilku prostych krokach.

Jak wykonać zrzut ekranu na laptopie z systemem Windows?

Aby wykonać zrzut ekranu na laptopie z systemem Windows, należy nacisnąć kombinację klawiszy „Windows + PrtSc”. Po wykonaniu tej czynności, obrazek zostanie skopiowany do schowka. Następnie można go wkleić do dowolnego programu graficznego lub edytora tekstu i zapisać jako plik graficzny.

Jak wykonać zrzut ekranu na laptopie z systemem Mac OS?

Aby wykonać zrzut ekranu na laptopie z systemem Mac OS, należy wcisnąć jednocześnie klawisze Command + Shift + 3. Zrzut ekranu zostanie automatycznie zapisany na pulpicie.

Jak wykonać zrzut ekranu na laptopie z systemem Linux?

Aby wykonać zrzut ekranu na laptopie z systemem Linux, należy nacisnąć kombinację klawiszy PrtSc (Print Screen). Zostanie wtedy wykonany zrzut całego ekranu i zapisany do schowka. Aby go skopiować i użyć w innym programie, należy otworzyć program graficzny i wkleić go tam, np. przez skrót klawiaturowy Ctrl+V.

Podsumowując, robienie zrzutu ekranu na laptopie jest bardzo proste. Wystarczy wybrać odpowiedni skrót klawiaturowy lub użyć narzędzia do zrzutów ekranu dostępnego w systemie operacyjnym. Zrobienie zrzutu ekranu pozwala na szybkie i łatwe udostępnianie obrazów i informacji bez konieczności ich drukowania.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
1 wyświetlenie
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *