Bez kategorii

Jak zrobić screena na laptopie?

• Zakładki: 1


Screen to obraz wyświetlany na ekranie komputera. Można go zrobić na laptopie, aby uzyskać zrzut ekranu. Jest to bardzo przydatne, gdy chcesz udokumentować coś, co widzisz na ekranie lub po prostu chcesz mieć zapisane coś, co wyświetla się na ekranie. Zrobienie screena jest proste i można to zrobić w kilku prostych krokach.

Jak wykonać zrzut ekranu na laptopie z systemem Windows?

Aby wykonać zrzut ekranu na laptopie z systemem Windows, należy nacisnąć kombinację klawiszy „Windows + PrtSc”. Po wykonaniu tej czynności, obrazek zostanie skopiowany do schowka. Następnie można go wkleić do dowolnego programu graficznego lub edytora tekstu i zapisać jako plik graficzny.

Jak wykonać zrzut ekranu na laptopie z systemem Mac OS?

Aby wykonać zrzut ekranu na laptopie z systemem Mac OS, należy wcisnąć jednocześnie klawisze Command + Shift + 3. Zrzut ekranu zostanie automatycznie zapisany na pulpicie.

Jak wykonać zrzut ekranu na laptopie z systemem Linux?

Aby wykonać zrzut ekranu na laptopie z systemem Linux, należy nacisnąć kombinację klawiszy PrtSc (Print Screen). Zostanie wtedy wykonany zrzut całego ekranu i zapisany do schowka. Aby go skopiować i użyć w innym programie, należy otworzyć program graficzny i wkleić go tam, np. przez skrót klawiaturowy Ctrl+V.

Podsumowując, zrobienie screena na laptopie jest bardzo proste. Wystarczy wcisnąć kombinację klawiszy składającą się z przycisku „Fn” i „PrtSc”, a następnie wkleić obraz do programu graficznego lub dokumentu tekstowego. Można również skorzystać z narzędzi systemowych, takich jak Snipping Tool, aby uzyskać większą precyzję i kontrolę nad wykonywanym screenem.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
0 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *