Bez kategorii

Jak zrobić screenshot na komputerze?

• Zakładki: 1


Ss to skrót od zrzutu ekranu, który jest obrazem wyświetlanym na ekranie komputera. Zrzut ekranu może być używany do przechowywania obrazów lub informacji zawartych na ekranie. W tym artykule opiszemy, jak wykonać zrzut ekranu na komputerze.

Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze z systemem Windows?

Aby wykonać zrzut ekranu na komputerze z systemem Windows, należy wcisnąć klawisz Print Screen (znajduje się on zazwyczaj po prawej stronie klawiatury). Można również wybrać opcję Wycinanie, aby wyciąć i zapisać tylko część ekranu. Aby to zrobić, należy nacisnąć kombinację klawiszy Windows + Shift + S. Pojawi się okno Wycinanie, a następnie można wybrać obszar do przechwycenia i go skopiować. Zrzut ekranu można również wykonać przy użyciu narzędzi do przechwytywania obrazu dostarczanych przez system Windows. Aby to zrobić, należy otworzyć aplikację Przechwytywanie ekranu (znajduje się ona w menu Start) i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Jak wykonać zrzut ekranu na komputerze Mac?

Aby wykonać zrzut ekranu na komputerze Mac, należy wcisnąć jednocześnie klawisze Command + Shift + 3. Zostanie wygenerowany plik graficzny zawierający obraz całego ekranu. Jeśli chcemy wykonać zrzut tylko części ekranu, należy wcisnąć jednocześnie klawisze Command + Shift + 4. Pojawi się kursor, dzięki któremu można wybrać interesujący nas obszar.

Jak wykonać zrzut ekranu na komputerze z systemem Linux?

Aby wykonać zrzut ekranu na komputerze z systemem Linux, należy wcisnąć kombinację klawiszy PrtSc (Print Screen). Zrzut ekranu zostanie zapisany w folderze domowym użytkownika jako plik o nazwie „screenshot.png”.

Podsumowując, zrobienie zrzutu ekranu na komputerze jest bardzo proste. Wystarczy użyć skrótu klawiaturowego lub narzędzia do tworzenia zrzutów ekranu w systemie Windows. Można również skorzystać z aplikacji do tworzenia zrzutów ekranu dostępnych w sklepie internetowym Microsoft Store. Zrobienie zrzutu ekranu pozwala na szybkie i łatwe udokumentowanie ważnych informacji i obrazów.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
0 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *