Budowa domu a działka

Sekcja porad i wskazówek dla wszystkich, którzy lubią majsterkować i chcą samodzielnie naprawić swój sprzęt lub pragną nauczyć się, jak bezbłędnie z niego korzystać.
Awatar użytkownika
dżan62
Posty: 0
Rejestracja: 10 lip 2021, 10:38

Budowa domu a działka

Post autor: dżan62 »

Ktoś z was podjął się samodzielnej budowy domu? Od dłuższego czasu sam o tym myślę, ale wiem że przyda mi się jakaś ładna działka budowlana Świdnica. To chyba lepiej załatwić z pośrednikami, prawda?
wisteria

Re: Budowa domu a działka

Post autor: wisteria »

Moim zdaniem, w pierwszej kolejności warto zadać o opinie techniczne rzeczoznawcy budowlanego Dopiero jak już będziecie mieli pełną dokumentację wraz z opinią, to możecie szukać firm remontowych i realizować swoje plany o wymarzonym domu.
pannapianna

Re: Budowa domu a działka

Post autor: pannapianna »

No dobrze, a powiecie mi ogólnie, jak wyglądają aranżacje wnętrz farbami dulux i co możemy w tym obszarze wymyśleć ? Najważniejsze dla mnie jest to, że jednak mam spory wybór, a lubię po prostu zdecydować się na najlepsze. I dlatego muszę mieć pole wyboru.
mietek

Re: Budowa domu a działka

Post autor: mietek »

Jeżeli chodzi o elewację domu, to uważam że styropian elewacyjny 20 cm jest najlepszym wyborem. Jest to standardowa grubość, która daje najlepsze efekty.
Natalcia

Re: Budowa domu a działka

Post autor: Natalcia »

Czy ten projekt wam się podoba https://www.mgprojekt.com.pl/ekonomiczny-3? Bo mi tak nie zbyt. Ale mąż jest bardzo podekscytowany nim. Wydaje mi się zbyt mało rozplanowany. Czegoś mi tak brakuje ale sama nie wiem czego..co sądzicie ?
andalezyjkaa

Re: Budowa domu a działka

Post autor: andalezyjkaa »

U mnie największym problemem jest to, że nie do końca świadomie podejmuję czasem decyzje. Emocje, albo po prostu chęć czegoś przysłania mi cokolwiek. I jestem ciekawa, czy wiecie, jakie kruszywo drogowe warto kupić. Tego nie kupię pod wpływem chwili, co to, to jednak nie.
loina9899

Re: Budowa domu a działka

Post autor: loina9899 »

Bez działki nie będziemy w stanie wybudować domu, więc posiadanie działki lub jej kupno to pierwszy krok do tego, aby zacząć budowę swojego domu.

__
AGD RTV INFO
lumi7484

Re: Budowa domu a działka

Post autor: lumi7484 »

No działka przede wszystkim jest bardzo potrzebna i myślę, że bez żadnego problemu będziecie mogli trafić na tą odpowiednią w wymarzonej okolicy.

__
Księgowa Rybnik
Ziemowit66

Re: Budowa domu a działka

Post autor: Ziemowit66 »

Mam pytanie odnośnie drzwi drewnianych https://wrzuc.info/artykuly/czy-drzwi-d ... ytrzymale/ - czy są one naprawdę wytrzymałe? Zastanawiam się, czy warto zainwestować w drzwi tego typu, czy może lepiej poszukać alternatywnych rozwiązań? Czy ktoś ma doświadczenie z użytkowaniem drzwi drewnianych przez dłuższy czas i może się podzielić swoją opinią? Dzięki za wszelkie wskazówki i rady!
loca88

Re: Budowa domu a działka

Post autor: loca88 »

A tak z innej beczki, to co myślicie o domach z keramzytu? Ostatnio znalazłam firmę https://www.krosbud.pl/ , która właśnie zajmuje się od 12 lat takim budownictwem. Ponoć takie budownictwo cieszy się teraz sporym zainteresowaniem ze względu na niższy koszt budowy, jak i szybszy czas realizacji.
ODPOWIEDZ