Inwestycje

Drukarki laserowe kolorowe — co warto wiedzieć przed zakupem urządzenia?

• Zakładki: 101


Drukarki są podstawowym sprzętem w większości firm oraz domów. Mogą przydać się w dużych przedsiębiorstwach, ale i w jednoosobowej działalności gospodarczej. Do biur bardzo często wybiera się tańsze w utrzymaniu drukarki laserowe. Jakie zalety ma ten typ drukarek i co warto wiedzieć przed zakupem do domu bądź firmy?

Dla kogo drukarki laserowe?

Laserowe drukarki mogą być bez problemu wykorzystywane zarówno w domu, jak i w biurze. Na pewno docenią je osoby, którym zależy na wysokiej jakości wydruku. Co więcej, drukarka laserowa może być lepszym rozwiązaniem do domu z uwagi na to, że tonery do nich nie wysychają i potrzebny wydruk można wykonać nawet po długim czasie bezczynności. Firmy samodzielnie drukujące materiały reklamowe powinny wziąć pod uwagę zaopatrzenie się w drukarki laserowe kolorowe.

Ważne parametry drukarek laserowych

Tak jak w przypadku innych urządzeń biurowych wybór drukarki laserowej powinien zostać poprzedzony analizą najważniejszych parametrów. Wśród nich wyróżnić trzeba między innymi rozdzielczość wydruku. Im wyższy jest ten parametr, tym lepiej. Kolejnym aspektem jest prędkość wydruku, którą wyraża się w liczbie stron na minutę. Miesięczne obciążenie drukarki to parametr, który ma równie istotne znaczenie. Nie może bowiem negatywnie wpływać na żywotność oraz poprawne działanie urządzenia. Przydatna funkcja drukarek, z której korzystać można w domu i biurze to druk dwustronny tak zwany duplex. Jeśli drukarka sama automatycznie przekłada kartkę na drugą stronę, znacznie usprawnia i przyspiesza to cały proces drukowania. Nie bez znaczenia jest także komunikacja z drukarką. Warto wybrać taki model, aby odpowiadał wszystkim oczekiwaniom użytkowników.

Zalety laserowych drukarek

Największą i wspomnianą wcześniej zaletą drukarek laserowych kolorowych jest wysoka jakość wydruku i dobre odwzorowanie kolorów. Wielu użytkowników za mocną stronę uznaje również uniwersalność tych typów drukarek w zakresie druku plików tekstowych oraz graficznych. Mimo że drukarka laserowa jest postrzegana jako dość drogi sprzęt, to pozwala wydrukować znacznie więcej stron przy mniejszym pokryciu kartki tuszem. Okazuje się to więc o wiele tańsze niż korzystanie z profesjonalnych punktów ksero. Posiadanie takiej drukarki i częste z niej korzystanie jest znacznie rozsądniejszą opcją. Laserowe drukarki są poza tym tańsze w późniejszym utrzymaniu w porównaniu do drukarek atramentowych.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą printer4.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
249 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *