Biznes i Kariera

Faktoring czy kredyt dla firm?

• Zakładki: 416


Chcesz rozwijać biznes, ale z uwagi na długie terminy płatności klientów nie dysponujesz odpowiednią sumą pieniędzy? Sprawdź, co możesz zrobić! Dzięki artykułowi poznasz krótkie, podstawowe charakterystyki usługi faktoringowej i kredytu bankowego dla firm.

Kredyt dla firmy na rozwój

Popularnym źródłem dodatkowego finansowania dla firm jest kredyt bankowy. W przeciwieństwie do pożyczki wymaga spełnienia ścisłych warunków i nie zawsze udzielany jest od ręki. Kredyt wiąże się z koniecznością posiadania zdolności kredytowej. W trakcie jej weryfikacji bank bierze pod uwagę m.in. obroty przedsiębiorstwa, długość istnienia, posiadanie nieruchomości i innych zabezpieczeń.

Oferta dla firm może dotyczyć pożyczenia pieniędzy na zakup konkretnych produktów, a może być sumą przyznaną na pokrycie bieżących wydatków związanych z prowadzeniem działalności. W tym drugim przypadku mówimy o kredycie obrotowym. To dobre rozwiązanie dla firm posiadających historię kredytową i doświadczonych.

Faktoring – alternatywa dla kredytu

Dla wielu przedsiębiorców korzyści z faktoringu wygrywają z zaletami kredytu, zwłaszcza dla właścicieli firm małych i początkujących. Faktoring wiąże się z błyskawicznym otrzymywaniem pieniędzy – od pierwszego dnia współpracy z firmą faktoringową. Podczas gdy kredyt to pieniądze jeszcze niezarobione, faktoring wiąże się z błyskawicznym przelewem za usługę już wykonaną – taką, której odbiorca dostał długi termin zapłaty, więc faktor płaci za niego, a następnie wynagrodzenie wpływa na konto faktora.

Z faktoringu mogą korzystać firmy bez zdolności kredytowej, twardych zabezpieczeń, długiego stażu, wysokich obrotów. Nie ma znaczenia, czy firma jest zadłużona. Wystarczy, by faktoringowi podległy faktury wystawiane klientom wypłacalnym. Warto też dodać, że fakt skorzystania z faktoringu nie wpływa na ocenę zdolności kredytowej, więc przedsiębiorca może połączyć te dwa rodzaje dodatkowego finansowania.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą AOW.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
659 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *