Bez kategorii

Gdzie w maju warto pojechać nad morze?

• Zakładki: 688


Majowa pogoda jest już bardzo przyjemna, dlatego wiele osób o tej porze roku organizuje swój urlop. W maju warto wybrać się na wakacje zwłaszcza wtedy, gdy nie przepadamy za wielkimi upałami. Czy jednak da się w tym miesiącu dobrze wypocząć nad morzem?

Morze Bałtyckie

Zdecydowanie woda w Bałtyku jest w maju jeszcze za zimna, by komfortowo się wykąpać, ale to nie znaczy, że majowa wycieczka nad polskie morze jest zupełnie pozbawiona sensu. W majowym powietrzu jest sporo jodu, więc to dobra okazja, by pooddychać zdrowym, świeżym powietrzem. Bardzo też taka wycieczka przysłuży się alergikom – nad morzem powietrze jest wolne od szkodliwych pyłków. W maju jeszcze nie ma wielu turystów, co jest kolejną zaletą, dużo przyjemniej też zwiedza się nadmorskie miasta jak Gdańsk oraz okoliczne parki przyrody.

Mając więcej czasu można się wybrać na wycieczkę rowerową wzdłuż bałtyckiego wybrzeża, która obejmuje jeszcze plaże w Niemczech, Litwie, Łotwie, Estonii, a łącząc to z wycieczką promową dojedziemy jeszcze do Finlandii, Szwecji oraz Danii.

Grecja

Co roku Grecję odwiedzają tysiące turystów. Latem plaże są zatłoczone, a oglądanie zabytków jest sporym wyzwaniem nie tylko ze względu na ludzi, ale i wysokie temperatury. W maju Grecja pod tym względem jest znacznie przyjemniejsza, i na dodatek za swój pobyt zapłacimy trochę mniej. Jak można przeczytać na Okiemturysty, w wielu miejscach, zwłaszcza na wyspach, da się już pływać w morzu, a jeśli będzie jeszcze mimo wszystko za chłodno, komfortowy relaks w wodzie zapewni hotelowy basen.

Cypr

Niedaleko Grecji leży wyspa Cypr i to kolejne miejsce, w którym można odpocząć na pięknej i ciepłej plaży. W maju woda jest już dosyć mocno nagrzana, choć oczywiście jeszcze nie tak, jak w szczycie letniego sezonu. Na plażach widać już pierwszych turystów, ale wielkich tłumów nie trzeba się obawiać, nawet w tych popularnych kurortach. Majowa pogoda na Cyprze nie sprawi nam nieprzyjemnych niespodzianek, bo deszcze o tej porze roku są niezwykle rzadkie i bardzo słabe, co zachęca nie tylko do plażowania, ale i pieszych wycieczek po okolicznych zabytkach.

Mauritius to wyspa na Oceanie Indyjskim. Jest oczywiście bardziej oddalona od europejskich kurortów, jeśli jednak zależy nam na morskich kąpielach, to trafiony wybór – woda ma w maju przynajmniej 25 stopni. W tym miesiącu kończą się też duże upały z pory zimowej oraz deszcze, czyli mamy odpowiednie warunki do wypoczynku na plaży. Turystów jest sporo, ale łatwo znaleźć ustronne miejsce z dala od największych tłumów.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
1136 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *