Biznes i Kariera

Home office – jak przygotować stanowisko do pracy zdalnej w domu?

• Zakładki: 561


Ostatnie dwa lata zmieniły sposób pracy wielu osób. Praca z domu stała się już normą w wielu firmach i wielu zawodach. W takiej sytuacji wiele mieszkań musiało stać się improwizowanymi, domowymi biurami. Jak przystosować kącik w domu do wygodnej pracy zdalnej? Jak powinno wyglądać stanowisko do pracy w domu? I jak w ogóle się za to zabrać?

Osobna przestrzeń do pracy

Praca z dowolnego miejsca na ziemi? Takie możliwości daje Ci zdalna praca. Kraków, Paryż czy Malediwy – możesz wykonywać swoje obowiązki z każdego zakątka świata. Ale wszędzie musisz stworzyć sobie osobną przestrzeń przeznaczoną tylko do pracy. Biurko i wygodny fotel to podstawa! Odrzuć pomysły o pracy przy kuchennym stole czy na kanapie. Przeznacz wybrane miejsce w domu wyłącznie do pracy. Nieważne, czy to będzie osobny gabinet czy kącik z biurkiem w salonie – liczy się to, że strefa pracy będzie wyraźnie oddzielona od strefy życia codziennego i relaksu.

Biurko i krzesło biurowe do pracy zdalnej

Nieprawidłowa pozycja w trakcie pracy to najprostszy przepis na ból pleców, głowy albo karku. Domowe stanowisko pracy musi więc być wyposażone w dopasowane biurko i fotel. Dobrze byłoby, gdyby biurko miało regulację wysokości i wystarczająco duży blat. Z kolei dobry fotel zapewni Ci regulację wysokości, właściwe ustawienie oparcia pleców i podłokietniki. 

Dodatkowo możesz wyposażyć się w podkładkę do laptopa i podnóżek, które ułatwią Ci zachowanie odpowiedniej pozycji. Podstawą będzie jednak dobre miejsce i wyposażenie miejsca pracy w biurko i krzesło. 

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
738 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *