Inwestycje

Inwestowanie bez ryzyka — czy to możliwe?

• Zakładki: 399


Wciąż bardzo mało Polaków decyduje się inwestować swoje oszczędności. Wielu z nich woli odkładać pieniądze do skarbonki, zamiast lokować je w instrumenty, które pozwolą je pomnożyć. Powód jest bardzo prosty, a jest nim strach i niewiedza. Boimy się podjąć ryzyko i stracić, a także nie do końca wiemy, jak proces inwestycji funkcjonuje. Czy jest jednak szansa na zniwelowanie ryzyka?

Bez ryzyka nie ma zysku?

Inwestowanie łączy się z ryzykiem i należy to podkreślić. Od nas jednak zależy, jak duże ryzyko podejmiemy. Każda inwestująca osoba musi liczyć się z ryzykiem utraty pieniędzy przeznaczonych do pomnażania. Mimo że wiele zależy od czasu trwania inwestycji, jej rodzaju czy sytuacji na rynku finansowym, to i tak w każdym momencie inwestor może stracić cały wniesiony kapitał lub jego część.

Im większe ryzyko, tym większy zysk. Dobrą wiadomością jest jednak to, że owo ryzyko można zminimalizować. Do tego celu służy tak zwany portfel inwestycyjny. Pozwala on na rozdzielenie środków na różne inwestycje. Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że w jednej chwili każde z inwestycji wykaże się niepowodzeniem. W ograniczeniu ryzyka może pomóc również obszerna wiedza, jednak do jej zdobycia potrzeba czasu.

osoba używająca telefonu i laptopa

Jak zacząć inwestować?

Do rozpoczęcia przygody z inwestowaniem wcale nie jest wymagane wysokie saldo na koncie. Zdecydowanie korzystniej jest na początek inwestować mniejsze kwoty. Również osoby posiadające oszczędności liczone w dziesiątkach czy setkach tysięcy powinny zacząć od obrotu mniejszą kwotą. Dobrym rozwiązaniem dla osób nieposiadających obszernej wiedzy jest powierzenie zarządzania swoimi inwestycjami profesjonalnym doradcom. Dzięki temu jedynym zadaniem inwestora pozostanie wnoszenie kapitału. Okazuje się, że do zarabiania na zgromadzonych oszczędnościach nie jest potrzebna specjalistyczna wiedza. Wystarczą jedynie środki o odpowiedniej wartości.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
886 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *