Inwestycje

Jak działają elektroniczne zamki do drzwi?

• Zakładki: 130


Nowoczesne technologie towarzyszą nam obecnie w praktycznie każdej dziedzinie życia. Dzięki nim rośnie nasz komfort, a także poziom bezpieczeństwa. Warto wiedzieć, że w kontekście zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pomieszczeniom często stawia się na elektroniczne zamki do drzwi. Czym różnią się one od standardowych zamków i jak działają? Wyjaśniamy to w poniższym artykule.

Zamek elektroniczny do drzwi – jak to działa?

Zamek elektroniczny to rodzaj zamka, który pozwala na otwarcie drzwi do określonych pomieszczeń lub obiektów po wpisaniu określonego kodu cyfrowego, zbliżenia karty lub przy pomocy telefonu z funkcją bluetooth. Poszczególni producenci stosują różne mechanizmy, jednak każdy z pewnością bez trudu znajdzie taki rodzaj elektronicznego zamka, który w pełni będzie odpowiadał jego potrzebom. 

Zamki elektroniczne mogą być kontowane w drzwiach antywłamaniowych do budynków, lokali czy nawet pojedynczych pomieszczeń. Doskonale sprawdzają się też we wszelkiego rodzaju skrytkach, szafkach czy sejfach. Zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa oraz gwarantują komfort. Wpisanie kodu zajmuje tylko kilka chwil, dlatego tak wiele osób decyduje się na zakup tego typ zamków. 

Zamek cyfrowy – wygoda i prostota użytkowania

Zamek w wersji cyfrowej to gwarancja wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania. Aby móc zacząć korzystać z takiego rodzaju zamka, wystarczy jedynie dokonać zmiany istniejącej wkładki. Instalację można przeprowadzić samodzielnie – nie ma nawet konieczności wzywania stolarza. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Wandex

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
267 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *