Bez kategorii

Jak robić screenshoty na laptopie?

• Zakładki: 10


Screenshoty są bardzo przydatne, gdy chcesz udokumentować coś, co widzisz na ekranie swojego laptopa. Mogą być one używane do tworzenia prezentacji, wykresów lub do zapisywania ważnych informacji. Na szczęście robienie screenshotów na laptopie jest łatwe i można to zrobić w kilka prostych kroków. W tym artykule opiszemy, jak to zrobić.

Jak używać skrótu klawiszowego do robienia screenshotów na laptopie

Aby wykonać screenshot na laptopie, można skorzystać z odpowiedniego skrótu klawiszowego. W zależności od systemu operacyjnego i modelu laptopa, skrót klawiszowy może się różnić. W przypadku systemu Windows 10 skrót klawiszowy do robienia screenshotu to: PrtScn (Print Screen). Po wciśnięciu tego klawisza obrazek zostanie automatycznie zapisany w folderze Obrazy > Zrzuty ekranu.

Jak wykorzystać narzędzie do robienia screenshotów na laptopie

Narzędzie do robienia screenshotów na laptopie jest bardzo przydatne i może być wykorzystywane w wielu sytuacjach. Aby skorzystać z tego narzędzia, należy najpierw otworzyć aplikację, która umożliwi robienie zrzutów ekranu. W systemie Windows 10 jest to aplikacja „Zrzut ekranu”, która może być uruchomiona za pomocą menu Start lub skrótu klawiaturowego Windows + PrtScn. Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać opcję „Zrzuć cały ekran” lub „Zrzuć aktywne okno”, aby wykonać zrzut ekranu. Po wykonaniu zrzutu ekranu można go edytować i udostępniać innym osobom.

Jak zapisywać i edytować screenshoty na laptopie

Aby zapisać i edytować screenshoty na laptopie, należy wykonać kilka prostych kroków. Po pierwsze, należy wcisnąć kombinację klawiszy PrtScn (Print Screen) lub Fn + PrtScn, aby zapisać obrazek ekranu. Następnie można go otworzyć w programie do edycji grafiki, takim jak Paint lub Photoshop. W tym celu należy wcisnąć kombinację klawiszy Windows + R i wpisać „mspaint” lub „photoshop”, aby otworzyć odpowiedni program. Po otwarciu programu można przeciągnąć obrazek ekranu do okna programu lub skopiować go za pomocą opcji „Wklej”. Następnie można edytować obrazek według potrzeb i zapisać go na dysku twardym laptopa.

Podsumowując, robienie screenshotów na laptopie jest bardzo proste. Wystarczy użyć kombinacji klawiszy lub narzędzia do tworzenia zrzutów ekranu, aby wykonać zrzut ekranu. Możesz również skorzystać z aplikacji do tworzenia zrzutów ekranu, aby ułatwić sobie pracę. Zrobienie screenshotu na laptopie jest łatwe i szybkie, dzięki czemu możesz szybko udostępniać swoje prace innym.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
41 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *