Biznes i Kariera

Jak stworzyć kurs online W 3 KROKACH?

• Zakładki: 226


Jesteś specjalistką w branży? Masz doświadczenie, którym chcesz się podzielić z innymi? Zastanawiasz się, jak spieniężyć swoją wiedzę? Stworzenie kursu online może być świetnym sposobem na zarabianie w sieci. Ale od czego w ogóle zacząć przygotowanie pierwszego własnego kursu online? Dziś opowiemy Ci o 3 podstawowych krokach, jakie musisz podjąć, aby stworzyć swój kurs internetowy. Przeczytaj i dowiedz się, jak stworzyć kurs online.

1. Zbiór materiałów i nagranie wideo kursu online

Kurs możesz stworzyć w formie pisemnej, audio albo wideo – to najpopularniejsza opcja. Kiedy wiesz już, co chcesz przekazać i masz gotowe materiały oraz scenariusz, wystarczy, że wykorzystasz swój smartfon i komputer. Możesz nagrać lekcje wideo telefonem, a następnie zająć się obróbką filmów w darmowym programie do edycji wideo. 

2. Wybór platformy 

W sprzedaży i udostępnieniu kursu odbiorcom nie musisz zaczynać od zera. Masz do dyspozycji gotowe rozwiązania – platformę WordPress do stworzenia strony sprzedażowej albo zewnętrzne platformy do sprzedaży kursu, takie jak Udemy albo Kuvi. W ten sposób możesz niskim nakładem finansowym stworzyć swoje własne miejsce z kursami w sieci.

3. Docieranie do grupy docelowej

Masz już gotowe materiały do kursu i wybraną platformę do jego publikacji. Teraz czas zaplanować promocję. Media społecznościowe to darmowa platforma do reklamy i komunikacji z potencjalnymi klientami. Dodaj do tego newsletter albo reklamy na Facebooku, a rozszerzysz swoje zasięgi i skutecznie sprzedasz swój kurs odbiorcom.

Artykuł powstał przy współpracy z magdalenap.com, gdzie możesz nauczyć się tworzenia kursów online krok po kroku. 

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
452 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *