Inwestycje

Na czym polega montaż SMD

• Zakładki: 100


Montaż SMD przeznaczony jest dla specjalnie przystosowanych komponentów elektronicznych, jakie umieszczone są na płytce z nadrukowanym obwodem. Ten sposób zapewnia dużo możliwości, przyczyniając się w sposób znaczący do automatyzacji procesów produkcyjnych.

Montaż SMD jest bardzo chętnie wybierany i ceniony, ponieważ w dużym stopniu odpowiada za automatyzację procesów produkcyjnych. Ma pozytywny wpływ na miniaturyzację urządzeń, zwiększa jednocześnie gęstość rozmieszczenia różnych elementów. Komponenty bez przeszkód można zamontować po jednej i drugiej stronie płytki drukowanej. Na uwagę zwraca też niewielka impedancja połączeń, co pozytywnie wpływa na poprawę właściwości przy wysokich częstotliwościach. Co równie ważne, montaż elektroniki SMD odbywa się szybko, a koszty produkcyjne nie są wygórowane. 

Jak przebiega montaż SMD?

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty montażu SMD. Procesy zachodzą automatycznie i przebiegają wieloetapowo. W pierwszej kolejności pola przewidziane do lutowania pokrywa się specjalną pastą lutowniczą, jaka zawiera lut i topnik. Komponenty elektroniczne umieszcza się na płytce. Tak zadrukowana płyta z nałożonymi elementami trafia następnie do pieca. Tam, pasta lutownicza oraz cyna się topią. Po wyjęciu z pieca i obniżeniu temperatury spoiwo lutownicze krzepnie, zamieniając się w trwałe, solidnie wykonane połączenie elektryczne. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Masser Profesjonalny montaż SMD i THT.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
206 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *