Inwestycje

Oprogramowanie dla firm faktoringowych a optymalizacja pracy Komitetu Kredytowego – poznaj opinię ekspertów z Kalypso

• Zakładki: 159 • Komentarz: 1


Komitet Kredytowy to jednostka w każdej instytucji finansowej, która odpowiada za transakcje nietypowe. Gdy jest możliwość podpisania umowy na warunkach indywidualnie wynegocjonowanych z klientem, w grę wchodzi potencjalnie duży zysk dla firmy faktoringowej. Umowa taka obarczona jest jednak dużym ryzykiem. Na spotkaniach Komitetu Kredytowego podejmowane są ważne decyzję. Aby jednak przyspieszyć pracę Komitetu Kredytowej, należy ją zautomatyzować. Jak oprogramowanie dla firm faktoringowych pozwala zoptymalizować pracę Komitetu Kredytowego?

Jak pracuje Komitet Kredytowy Online dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu dla firm faktoringowych?

Oprogramowanie dla firm faktoringowych Kalypso to system z zaawansowanymi funkcjami, dzięki którym możliwa jest pełna lub częściowa automatyzacja procesów biznesowych w firmie faktoringowej. Należą do nich zadania, jakimi zajmuje się Komitet Kredytowy. Dzięki oprogramowaniu nie ma konieczności odbywania spotkań w siedzibie firmy – mogą one odbywać się online, a dużą część pracy specjaliści z Komitetu wykonują we własnym zakresie. Wbudowany workflow deleguje zadania do odpowiednich osób, pozwala też przesyłać niezbędną do pracy dokumentację.

Optymalizacja pracy Komitetu Kredytowego, jaka możliwa jest dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu dla firm faktoringowych, przekłada się na większa wydajność, a więc zmniejszenie kosztów. Ponadto możliwe jest zatrudnienie do pracy w Komitecie najlepszych specjalistów z całej Polski oraz tych, którzy mieszkają za granicą lub łączą pracę z częstymi podróżami. Coraz większa konkurencja na rynku finansowym sprawia, że firmy faktoringowe korzystają z systemów, które oferują najbardziej zaawansowane rozwiązania.

Fot. Shutterstock.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
416 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *