Biznes i Kariera

Posprzedażowa obsługa w branży nieruchomości i jej znaczenie dla rozwoju firmy – poznaj opinie ekspertów firmy Voxcommerce

• Zakładki: 187


Profesjonalna obsługa klienta jest jednym z kluczowych czynników, decydujących o opinii firmy na rynku. Specjaliści od lat obserwują w tym zakresie zmiany zachowań konsumenckich – klienci firm sprzedażowych i usługowych coraz większą wagę przywiązują co jakości obsługi oraz postrzegania marki firmy na rynku. Dla coraz większej grupy odbiorców dobra opinia dostawcy o jakości produktu i obsłudze serwisowej ma większe znaczenie niż cena. Przekonują się o tym również firmy deweloperskie. Wizerunek firmy, opinie klientów wynikające z posprzedażowej obsługi klienta na najwyższym poziomie może okazać się decydująca w walce o klienta w dobie kryzysu ekonomicznego.

Dlaczego posprzedażowa obsługa klienta w branży nieruchomości jest tak ważna?

Od kilku miesięcy branża nieruchomości mierzy się z dużym kryzysem. Liczba nowych transakcji spadła do najniższego poziomu od wielu lat. Bardzo duży spadek zdolności kredytowej potencjalnych nabywców, rosnące koszty kredytowania, niepewność polityczno-ekonomiczna sprawiają, że znaczna część osób odłożyła kupno mieszkania lub domu na przyszłość. Jednocześnie koszty firm deweloperskich rosną wraz z galopującą inflacją, dlatego walkę o klienta najkorzystniej jest prowadzić w zakresie podwyższania standardów obsługi klienta.

Aby zwiększyć satysfakcję klienta, warto korzystać z dedykowanego deweloperom CRM-u – system dla deweloperów powinien być kompleksowy, oferujący sprawdzone rozwiązania wspierające marketing, sprzedaż oraz posprzedażową obsługę klienta. Integracja systemu ze środowiskiem biznesowym, dostęp do historii kontaktu z klientem oraz do dokumentów niezbędnych w pracy handlowca, a dla klientów strefa, w której dostępne są wszystkie informacje dotyczące nabytej nieruchomości to tylko niektóre z możliwości, jakie oferuje voxDeveloper.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
334 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *