Biznes i Kariera

Sztuka pierwszego wrażenia – jak wyróżnić swoje CV w stosie aplikacji?

• Zakładki: 99


Dzisiejszy runek pracy jest na tyle konkurencyjny, że często bardzo trudno jest wyróżnić się z tłumu. Wielu kandydatów zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie ma pierwsze wrażenie i tym celu decyduje się poszukać sposobów na to, by przyciągnąć uwagę rekrutera i dać o sobie znać. Oto kilka skutecznych strategii, które sprawią, że nasza aplikacja pozostanie w pamięci rekrutujących na długo!

Przejrzystość informacji

Najważniejszą kwestią w zakresie tworzenia dobrego CV jest przejrzystość. Warto zadbać o to, aby wszystkie informacje były czytelne i widoczne na pierwszy rzut oka. Rekruterom zależy bowiem na szybkim znajdowaniu informacji na temat potencjalnego kandydata, dlatego dobrze jest im to ułatwić. Ważne jest to, by pamiętać o jednolitej czcionce czy równych kolumnach. Założenie mówiące o tym, że CV nie powinno przekraczać jednej strony, jest mylne. Pamiętajmy jednak o tym, że większa ilość tekstu może skutecznie odrzucić czytających.

Personalizacja i dopasowanie do wymagań

Inną, ale równie istotną kwestią, jest personalizacja CV oraz dostosowanie go do wymagań stanowiska, na które aplikujemy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że tworzenie ogólnego CV, w którym przedstawiamy doświadczenie z różnych, często niezwiązanych ze sobą branż, może utrudnić znalezienie wymarzonego zawodu. Dobrą praktyką jest więc przygotowanie CV dostosowanego do firmy, do której zostanie wysłane. Pamiętajmy także o zainteresowaniach, które dość często się powtarzają. Rzadko spotykane czy intrygujące hobby z pewnością wzbudzi ciekawość rekrutujących.

Profesjonalne zdjęcie

Nic nie wzbudza zaufania osób rekrutujących jak profesjonalne zdjęcie do CV umieszczone w aplikacji. Z tego powodu dobrze jest poświęcić chwilę czasu na przygotowanie dopasowanych fotografii. Pomocna może okazać się wizyta u doświadczonego fotografa, który dobrze wie, jak realizować tego typu sesje, aby były skuteczne i przedstawiały portretowanego w jak najlepszej odsłonie. W CV absolutnie nie powinniśmy umieszczać zdjęć typu selfie czy wykonanych na niejednolitym tle. 

Jeśli interesują Cię profesjonalne zdjęcia do CV, sprawdź ofertę: zdjęcie do CV Warszawa.

Kreatywne podejście

Przygotowanie CV w formie zwykłej białej kartki dzisiaj jest już przeżytkiem. Nasz dokument powinien wyróżniać się spośród innych na tyle, żeby zwrócić na naszą kandydaturę. Do edycji CV warto wykorzystać darmowe edytory dostępne w Internecie. Z ich pomocą możemy dokonywać drobnych zmian, ale również całkowicie zmieniać styl i tworzyć nowe wzory. Pamiętajmy jednak o tym, że umiar ma duże znaczenie i może wpływać na czytelność dokumentu.

Wyróżnienie swojej aplikacji na tle konkurencji współcześnie bywa trudne, dlatego też warto znać sposoby na to, jak zwrócić uwagę na swoją kandydaturę za pomocą CV. Zadbanie o personalizację, przejrzystość czy profesjonalne zdjęcie do CV mogą znacząco zwiększyć szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Fantasmatic.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
60 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *