Biznes i Kariera

W pogoni za sukcesem — czym jest dla Ciebie kariera?

• Zakładki: 536


Czasy, kiedy pracownicy obejmowali jedno i to samo stanowisko przez wiele lat dawno minęły. Obecnie spora część zatrudnionych regularnie zmienia firmy i posady. Powód? Chęć samodoskonalenia, zdobywania doświadczenia i wiedzy, która pozwoli wspinać się po drabinie do sukcesu. Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia większych zarobków i szerszych przywilejów. Czym tak naprawdę jest kariera zawodowa i co nam daje?

Kariera i jej rozwój

Definicję kariery zawodowej można by zawrzeć w kilku słowach. Są to bowiem wszystkie role i pozycje zawodowe, jakie obejmujemy na kolejnych etapach życia. Karierą możemy opisać także oczekiwania, które sami mamy wobec siebie. Rozwój i postępy pozwalają nam realizować kolejne cele i prowadzą do większych profitów. 

Powszechnie wiadomo, że praca stanowi integralną część naszego życia i zajmuje dużo czasu w ciągu dnia. Dlatego też warto zadbać o to, by pięcie się po szczeblach kariery nie było jedynie koniecznością, ale i przyjemnością oraz perspektywą na lepsze życie. Do rozwoju i skutecznego pokierowania kariery niezbędny jest szczegółowy plan. Należy więc już na wstępie jasno określić swoje cele i oczekiwania. Wspomniany rozwój polega na samodoskonaleniu, poszerzaniu horyzontów i na nauce nowych umiejętności. Efektem tych działań jest osiąganie coraz lepszych pozycji w firmie. Dzięki bardziej odpowiedzialnym stanowiskom możemy wywierać realny wpływ na bliższe i dalsze otoczenie. Wyższe zarobki natomiast pozwolą prowadzić dostatnie życie.

stolik, laptopy, dwie osoby

Kariera zawodowa a życie prywatne

Czy kariera ma wpływ na to, jacy jesteśmy w życiu prywatnym? Jak najbardziej! Dzięki zdobyciu licznych doświadczeń i poznaniu naszej osobowości jesteśmy znacznie bardziej otwarci na innych i skorzy do komunikacji. Życie w dobrobycie zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa, które również ma olbrzymie znaczenie.

Sukces jest niezwykle kuszący, ale to bardzo rzadko kwestia szczęśliwego przypadku. By go osiągnąć, często trzeba włożyć w to ogrom pracy.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
761 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *