Finanse

Bank nie chce zwrócić prowizji? Zobacz, jak zyskać zwrot prowizji BNP Paribas!

• Zakładki: 665


Spłaciłaś kredyt w BNP Paribas Bank przed czasem, a bank nie chce zwrócić Ci prowizji? Pomimo orzeczenia TSUE banki często niechętnie udzielają zwrotów prowizji klientom. Kwestią sporną jest często data, od której powinno się realizować zwroty. Czy zwrot powinien dotyczyć kredytów zaciągniętych przed terminem od momentu zatwierdzenia Ustawy o kredycie konsumenckim w 2011 roku czy dopiero kredytów spłaconych po 11 września 2019 roku?

Klienci często są zmuszeni długo czekać na zwrot środków albo muszą przejść przez szereg skomplikowanych formalności. Banki, takie jak Alior Bank czy ING Bank Śląski, w wielu przypadkach zwracają prowizję automatycznie. Inaczej bywa na przykład w przypadku zwrotu prowizji BNP Paribas Bank. Co robić, kiedy BNP nie chce Ci zwrócić prowizji?

Jak odzyskać zwrot prowizji w BNP Paribas Bank?

Jeżeli bank nie zwrócił Ci środków z prowizji, możesz zatrudnić specjalistę z kancelarii specjalizującej się właśnie w zwrotach prowizji bankowych. Problemy z odzyskaniem pieniędzy za prowizję nie są rzadkością, dlatego kancelarie oferują profesjonalne wsparcie w tym zakresie. Ekspert dokładnie wyliczy, jaką kwotę bank powinien Ci zwrócić i pomoże Ci sporządzić odpowiedni wniosek. A w przypadku odrzucenia wniosku, wskaże Ci odpowiednie instytucje, do których możesz udać się w poszukiwaniu sprawiedliwości. Rozwiązaniem może być skarga do Rzecznika Finansowego lub UOKiK. Sprawę można też skierować do sądu.

Artykuł powstał przy współpracy z odbierzpieniadze.com.pl.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
943 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *