Dzięki usługom faktoringowym firmy otrzymują środki finansowe tuż po wystawieniu faktury. Faktoring to usługa kompleksowa, która przynosi wiele korzyści. Usługi faktoringowe to nie tylko szybki zastrzyk finansowy, ale także pakiet wielu różnych dodatkowych usług. Mowa tu między innymi o przejęciu ryzyka niewypłacalności kontrahenta czy egzekwowaniu płatności.
Jak działa faktoring?
W Polsce znajduje się wiele firm faktoringowych. Zajmują się one kupnem faktur od różnych firm, zarówno dużych jak i małych. Firmy faktoringowe płacą nawet do 90% wskazanej wartości, natomiast pozostałe środki trafiają do faktoranta tuż po uregulowaniu przez odbiorcę faktury. Usługi faktoringowe to koszt 1-4% prowizji od wartości faktur. W związku z tym przedsiębiorstwa, które korzystają z takich usług, mają stały dostęp do gotówki.
Najważniejsze zalety faktoringu
Popularność faktoringu wynika z wielu zalet tej usługi. Dzięki faktoringu firmy zyskują przede wszystkim regularne wpływy gotówki, a jednocześnie faktoring nie wpływa na ocenę zdolności kredytowej przedsiębiorcy. Faktoring umożliwia przeznaczenie wpływającej gotówki na różne inwestycje i rozwijanie firmy oraz pozyskiwanie nowych klientów. Dzięki faktoringowi przedsiębiorstwa mogą wyprzedzić swoją konkurencję, która wymaga znacznie szybszej zapłaty, dzięki udzielaniu klientom tzw. kredytów kupieckich.
Usługi faktoringowe pozwalają na realizację wielu zamówień, także wielu większych w krótkim czasie. Dzięki faktoringowi możliwe jest unikanie niewypłacalności faktur. Warto wybierać profesjonalne firmy faktoringowe, takie jak AOW Faktoring. Profesjonalne i posiadające duże i wieloletnie doświadczenie na rynku firmy faktoringowe zawsze przeprowadzają analizę odbiorców i zwracają uwagę na ryzyka dotyczące współpracy.
Artykuł powstał przy współpracy z AOW Faktoring.
Fot. Shutterstock