kosmetyki robione w aptece

Tutaj poruszamy tematy związane ze swoimi zainteresowaniami, pasjami itp. Mile widziana codzienna dawka śmiechu ;)
preska

kosmetyki robione w aptece

Post autor: preska »

jestem ciekawa jakie są wasze doświadczenia z kosmetykami robionymi w aptece? stosowaliście kiedyś? teraz mi dermatolog przepisał takie kosmetyki, czekam aż mi w doz zrobią

chrystus król grafika
vandeta

Re: kosmetyki robione w aptece

Post autor: vandeta »

jestem wielką fanką takich kosmetyków, też robilam w doz i to nie jeden raz, na plus cena, jakość produktów, krótkie sklady i brak konserwantów, warto zapytać dermatologa o takie produkty
Lena89

Re: kosmetyki robione w aptece

Post autor: Lena89 »

Ja chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami związanych z trądzikiem i kosmetykami dostępnymi w aptece. Trądzik to problem, który wielu z nas zna z własnego doświadczenia, i wiem, że znalezienie właściwego produktu może być trudne. Dlatego postanowiłam podzielić się moimi ulubionymi kosmetykami aptecznymi, które mogą pomóc w leczeniu trądziku. Przez jakiś czas zmagałam się z tym sama, aż trafiłam na ten artykuł https://hairspa.com.pl/tradzik-grzybicz ... zyc/b_lrcj o trądziku grzybiczym. Wtedy stwierdziłam, że chyba zwykłe drogeryjne kosmetyki nie mają szans chociażby złagodzić problem. Kilka składników i kosmetyków z apteki okazało się strzałem w dziesiątkę. Po pierwsze, kwas salicylowy - to składnik o działaniu złuszczającym, który pomaga w usuwaniu martwych komórek skóry i zapobiega zatkaniu porów. Szukaj żelu do mycia twarzy zawierającego ten składnik, który pomoże w oczyszczeniu skóry i zapobiegnie powstawaniu nowych wyprysków. Dobrze sprawdzają się też maści zawierające antybiotyki, takie jak maść z kwasem fusydowym lub antybiotykiem tetracyklinowym, mogą pomóc w zwalczaniu bakterii na skórze, które przyczyniają się do powstawania trądziku. Przed użyciem takiej maści zawsze warto skonsultować się z dermatologiem. Są też retinoidy, takie jak kwas retinoidowy (retinol), są skuteczne w redukcji zaskórników i poprawie tekstury skóry. Jest też coś takiego jak benzoiloperylen jest składnikiem o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Pamiętaj, że każda skóra jest inna, dlatego ważne jest, aby dostosować swoją rutynę pielęgnacyjną do swoich indywidualnych potrzeb.

internet mobilny w turcji
Klarka89

Re: kosmetyki robione w aptece

Post autor: Klarka89 »

Moim zdaniem najważniejsze jest to, aby kosmetyki nie tyle były robione w aptece, ale tylko tam dostępne. Chodzi mi o dermokosmetyki, które pomagają na wiele dolegliwości. Mi pomogły np. przy wrastających włoskach (https://ciekawekosmetyki.pl/wrastajace- ... byc/b_rymg) - świetne są peelingi, które szybko przynoszą ulgę. Dermokosmetyki przeznaczone do pielęgnacji podrażnionej skóry stanowią specjalne produkty, które zostały opracowane, aby łagodzić i przywracać równowagę skórze, która jest wrażliwa, podrażniona lub skłonna do reakcji alergicznych. Te produkty łączą w sobie cechy kosmetyków i działanie dermatologiczne, aby skutecznie dbać o skórę i minimalizować wszelkie podrażnienia. W ich składzie często znajdują się delikatne składniki, unikające substancji drażniących, takie jak sztuczne barwniki, zapachy czy alkohol. Dermokosmetyki zawierają również składniki kojące, takie jak pantenol, alantoina, ekstrakty roślinne (np. aloes czy rumianek) oraz witamina E, które pomagają łagodzić stany zapalne i swędzenie. Kwas hialuronowy, obecny w niektórych produktach, działa na korzyść nawilżenia i regeneracji skóry. Dermokosmetyki często zawierają także filtr UV, aby chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, które może nasilać podrażnienia. Produkty te są wolne od potencjalnie drażniących substancji, takich jak alkohol, mentol czy saponiny. Poddawane są także rygorystycznym testom dermatologicznym, aby potwierdzić ich skuteczność i bezpieczeństwo dla skóry wrażliwej. Dermokosmetyki na podrażnioną skórę dostępne są w różnych formach, takich jak kremy, balsamy, emulsje czy żele, co pozwala dostosować pielęgnację do indywidualnych potrzeb i preferencji.
smakołykowa

Re: kosmetyki robione w aptece

Post autor: smakołykowa »

Spotkałam się nawet nie tylko z kosmetykami, ale także i przede wszystkim z niecodziennymi perfumami, wyrabianymi ręcznie. Ciekawi mnie, czy zapachy do domu też można gdzieś w aptekach znaleźć.... A większość z nas kojarzy te punkty tylko z lekami i suplementami... A można dać się nieźle zaskoczyć. :)
ODPOWIEDZ